Fotogrāfija – lieta, bez kuras nav iedomājama mūsdienu dzīve

Ikvienam ir skaidrs, ka mūsdienu dzīve vairs nav iedomājama bez mūsdienu tehnoloģijām – mobilajām ierīcēm, planšetdatoriem, fotoaparātiem, klēpjdatoriem u.c. Tāpat mēs savu dzīvi nevaram iedomāties bez fotogrāfijām. Fotogrāfija ir paņēmiens attēlu iegūšanai uz gaismjutīgiem materiāliem (piemēram, uz fotofilmu vai uz elektrisko sensoru) ar īpašām optiskām ierīcēm.

Vārda „fotogrāfija” vietā nereti cilvēki izmanto saīsināto šī vārda formu – „foto”. Vārds „fotogrāfija” ir cēlies no grieķu vārdiem „φως (phos)”, kas nozīmē gaismu un „γραφή (grafè)”, kas nozīmē rakstīšanu.

Fotogrāfijas ļauj mums kavēties atmiņās. Kurš gan nav šķirstījis savu bērnības albumu un bildes savā datorā, telefonā? Protams, to darījis ir ikviens, un nevar noliegt, ka fotogrāfijas nereti mūsos raisa pozitīvas emocijas, jo ir taču jauki aizbraukt kādā ceļojumā un pēc laika paskatīties visas uzņemtās bildes ceļojuma laikā. Tomēr ja fotogrāfija saistās ar nepatīkamām atmiņām (šķiršanos u.c.), tad arī emocijas, skatoties bildes, nebūs patīkamas.

Mūsdienās iemūžināt dzīves skaistākos ir pavisam viegli un vienkārši, jo ikvienam mūsdienu cilvēkam ir telefons ar kameru. Mobilā telefona kamera nav vienīgā tehnoloģija, ar kuru mūsdienās iespējams uzņemt attēlus – pastāv un ikviens var iegādāties dažādas digitālās kameras, spoguļkameras u.c. Svarīgi ir piebilst, ka ar labu spoguļkameru var uzņemt ļoti kvalitatīvas bildes.

Nereti mūsdienu jaunieši un pusaudži ar savām uzņemtajām bildēm (fotogrāfijām) un video dalās ar citiem dažādos sociālos tīklos, piemēram, Instagram, Snaphat, Facebook, Twitter u.c.

Instagram ir tiešsaistes mobilais fotogrāfiju un video koplietošanas un sociālā tīkla pakalpojums. Tas tika izveidoties 2010. gadā, bet nu jau ir ieguvis ļoti lielu popularitāti un šo dažu gadu laikā ir strauji un ievērojami attīstījies. Nozīmīgi ir piebilst, ka Instagram vairāk izmanto sievietes – saskaņā ar 2014. gada datiem, apmēram divas trešdaļas lietotāju ir daiļā dzimuma pārstāves.

Snapchat ir attēlu un video kopīgošanas tīkls. Snapchat pirmsākumi meklējami tikai 2011. gadā. Izmantojot šo lietotni, ikviens var uzņemt attēlus un video (saukti par snapiem), pievienot tiem tekstu vai zīmējumus, noteikt to apskates ilgumu un nosūtīt noteiktam šo failu saņēmējam (saņēmējiem). Snapchat kļūst aizvien populārāks jauniešu vidū.

Mūsdienās cilvēki labprāt dodas arī pie kvalificētiem un profesionāliem fotogrāfiem, lai veiktu fotosesijas un, protams, lai iemūžinātu savus skaistākos dzīves mirkļus. Fotogrāfs ir kvalificēts darbinieks, kurš strādā fotosalonā, masu mēdijos, foto piederumu veikalā, sadarbojas ar klientiem, veic fotografēšanu, foto materiālu apstrādi, fotogrāfiju kopēšanu un citas tamlīdzīgas darbības.

Fotogrāfa profesiju nu jau var apgūt vairākās skolās, piemēram, Rīgas Stila un Modes profesionālajā vidusskolā, Birutas Mageles Starptautiskajā stilistu skolā u.c. Birutas Mageles Starptautiskajā stilistu skolā mācības ilgst 15 mēnešus, un tās izmaksā 175 eiro mēnesī, kas var likties diezgan dārgs prieks, toties atceries, ka vienmēr pastāv iespēja laimēt naudu totalizatorā.

Tiem cilvēkiem, kuriem fotografēšana ir hobijs, iesaka apmeklēt kursus, lai iegūtu papildus zināšanas un prasmes. Foto kursus piedāvā vairākas iestādes, piemēram, foto klubs „Rīga”, Grigorija Aleksikova kursi u.c. Pastāv arī iespēja mācīties no dažādām grāmatām un interneta mājas lapām, bet tas nav tas pats, kas pasniedzējs – ikvienam ir skaidrs, ka kursos var apgūt daudz vairāk, nekā studējot mājās kādu no bibliotēkas paņemtajām grāmatām.

Nobeigumā vēlreiz jāpiebilst, ka fotogrāfijas ieņem ļoti nozīmīgu vietu mūsu pasaulē, un ja tev patīk fotografēt un ja finanses to atļauj, tad varbūt ir vērts apdomāt kļūt par profesionālu fotogrāfu, jo mūsdienās fotogrāfi ir diezgan pieprasīti.

3 Comments

  1. Pingback: 30 lietas, ko spēj sievietes alkohola iespaidā – Tējas pauze

  2. Pingback: Atpūtas iespējas ziemā – oSala.lv

  3. Pingback: Fototapetes – veids, kā padarīt savu mājokli stilīgu | Tapetes un fototapetes

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *