Kur var mācīties par fotogrāfu?

Tā kā mūsdienās aizvien lielāku popularitāti un atzinību sabiedrībā iegūst kvalitatīvas fotogrāfijas, tad cilvēki labprāt dodas pie profesionāliem fotogrāfiem, lai rīkotu fotosesijas un iemūžinātu savus skaistākos dzīves mirkļus. Tomēr šādas fotosesijas var izmaksāt dārgi, kas var veicināt dažādu ātro kredītu aizņemšanos.

Ja tevi aizrauj fotografēšana, tad varbūt ir vērts mācīties pašam par profesionālu fotogrāfu. Mūsdienās teju vai katrs var apgūt šo profesiju, dodoties uz skolu vai arī apmeklējot dažādus kursus.

Rīgas Stila un Modes profesionālā vidusskola

Ja izvēlies doties uz šo skolu, lai kļūtu par fotogrāfu (pēc skolas absolvēšanas iegūsi fotogrāfa 2. kvalifikācijas līmeni), tad tev ir jābūt vidējai izglītībai, jo fotogrāfa kvalifikācijas apguvi šeit var uzsākt pēc vidējās izglītības ieguves. Mācību ilgums – 1 gads. Nodarbības pārsvarā notiek katru darba dienu.

Tev būs jāapgūst tādi mācību priekšmeti kā biznesa kurss, saskarsme, fotogrāfa darbu tehnoloģija, iekārtas, materiālmācība u.c.

Jāpiemin, ka teorijas priekšmetu apguve tiek nostiprināta gan praktisko darbu laikā, gan arī prakses laikā kādā fotosalonā, preses izdevumu redakcijā u.c. iestādēs.

Birutas Mageles Starptautiskā stilistu skola

Ja dodies uz šo skolu, lai kļūtu par fotogrāfu, tev noteikti būs jāzina, ka šī skola uzņem cilvēkus gan ar pamatskolas izglītību, gan ar vidējo izglītību. Birutas Mageles Starptautiskajā stilistu skolā mācības ilgst 15 mēnešus, un tās izmaksā 175 eiro mēnesī, kas diemžēl var likties diezgan dārgs prieks.

Tev būs jāapgūst tādi mācību priekšmeti kā fotogrāfijas estētikas vēsture, fotogrāfijas tehnoloģijas pamati un fotogrāfa praktiskā darba iemaņas, fotoattēlu digitālā apstrāde, zīmēšana un vizuālie elementi, saskarsme un lietišķā etiķete, režijas pamati, foto grims, biznesa pamati u.c.

Ja absolvēsi šo skolu, tu saņemsi otrā līmeņa kvalifikācijas apliecību un IES starptautisko sertifikātu profesijā – fotogrāfs.

FotoAkadēmija

FotoAkadēmija saviem klientiem piedāvā lieliskus un aizraujošus foto kursus. Foto kursu programmas šeit ir veidotas tā, lai, beidzot skolu, tu būtu ieguvis zināšanas un iemaņas gan mūsdienu tehniskajos un radošajos aspektos, gan arī profesionālajā darbībā.

Kursi galvenokārt ir orientēti uz dažādiem klausītājiem ar atšķirīgu sagatavotības līmeni; grupās ir ne vairāk kā 10 cilvēku.

Ja pabeigsi šos kursus, saņemsi apliecību. Apgūstot vienu kursu, tev tiks iedota 10% atlaide cita kursa apguvei.

Foto klubs „Rīga”

Šis foto klubs organizē foto kursus dažādiem cilvēkiem – gan tādiem, kuriem nav priekšzināšanas fotografēšanā, gan tādiem, kuri grib uzlabot savas zināšanas fotografēšanas jomā. Kursa ietvaros ikviens apgūs tādas tēmas kā ainavas fotogrāfija, žanra un reportāžas fotogrāfija, portrets kā vizuāla māksla, fotogrāfijas kompozīcija un noskaņa u.c.

Foto kursu nodarbības notiek vienu reizi nedēļā – katra nodarbība ilgst 2 stundas.

Ja pabeigsi šos kursus, tev izsniegs foto kluba „Rīga” sertifikāts.

Foto kursi „AndrejaFoto”

Profesionālais fotogrāfs Andrejs Sergejevs ir sagatavojis 7 nodarbību (14 stundas) ilgu apmācības kursu. Maksa par visām nodarbībām ir 70,00 eiro liela, toties, ja pieteiksies kopā ar savu draugu, tad abi saņemsiet 15% lielu atlaidi.

Pēc foto kursu apgūšanas, tu spēsi radīt aizvien profesionālākus un skaistākus fotoattēlus ar savu esošo fototehniku un iespējām.

Ja tev patīk fotografēt un ja tavas finanses to atļauj, tad varbūt ir vērts apdomāt kļūt par profesionālu fotogrāfu, jo pēc tam tu varēsi gan aizrauties ar savu hobiju, gan arī ar to labi nopelnīt.

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *